Skazany za petycję do Parlamentu Europejskiego

Skazany na więzienie za złożenie petycji do Parlamentu Europejskiego

 

Rafał Gawroński jest pierwszym obywatelem Unii Europejskiej skazanym przez polskie sądownictwo na karę więzienia w związku ze złożoną petycją nr 1248/2007 do parlamentu europejskiego.

Pozew przeciwko niemu z art.212 k.k za treści zawarte w petycji złożył z ramienia Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Nowaczyk obecny prezydent Elbląga. Sąd Rejonowy w Elblągu, a następnie Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał p. Gawrońskiego ze sławetnego art. 212 k.k.

Kara pozbawienia wolności na pięciu miesięcy oraz dwie dodatkowe kary w wymiarze 46 dni i 30 dni w zamian za koszty sądowe takie jest orzeczenie łotrów ubranych w sędziowskie togi.

Zakończenie wyroku , który zaczął odsiadywać w dniu 26 stycznia br. nastąpi zatem 13 września tego roku.

 

Rafał Gawroński jest represjonowany i ścigany przez totalitarno – kryminalne struktury państwa polskiego za swoje uzasadnione roszczenia z tytułu pozbawienia go dopłat rolniczych.

Wcześniej został w sposób bezprawny pozbawiony zabytkowej nieruchomości z okresu średniowiecza. Wszelkie jego usiłowania odzyskania odebranego jemu zabytkowego obiektu nie doczekały się prawidłowego postępowania w prokuraturze oraz nikt z polityków nie podjął się interwencji w/s tego przestępstwa tak samo jak i w sprawie dopłat rolniczych.

To nie jedyne represje jakich doznał w ubiegłych latach były próby pozbawienia go życia.

Skazany był także dwukrotnie na pobyty w więzieniach pierwszy raz w Barczewie, po trzech miesiącach wypuszczono – sąd w Olsztynie wydał orzeczenie o bezprawnym przetrzymywaniu.

Po raz wtóry nastąpiło to w lipcu 2010 ( wówczas głośno o tym było) pod fałszywym zarzutem niewpuszczenia weterynarza na teren gospodarstwa, przesiedział wówczas około czterdziestu dni.

 

Czy ktokolwiek w Polsce siedział w więzieniu za  »niewpuszczenie weterynarza na teren swojego domostwa »?

Osoby skazywane nawet za torturowanie zwierząt otrzymują kary w zawieszeniu.

 

Weterynarz, który zajmował się na stałe, w razie potrzeby zwierzętami z gospodarstwa R. Gawrońskiego z uwagi na lepsze, niż u innych miejscowych rolników, warunki opieki nad inwentarzem żywym w zasadzie niewiele tam miał do roboty.

 

Dodam jeszcze, że nawet osoby, które napadają lub kradną i dostają pierwszy wyrok częstokroć z uwagi właśnie na pierwsze skazanie, otrzymują karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.

No, ale to było widocznie konieczne, po teraz kiedy już ma drugi wyrok to Sąd nie odstąpi od wymierzenia kary pozbawienia wolności, jak w przypadku pierwszego razu.

 

Rafał Gawroński:

 

  • Pierwsza w Polsce osoba w więzieniu za rzekome  »niewpuszczenie weterynarza na teren swojej posesji »?

  • Pierwsza osoba w Polsce odbywająca wyrok z art. 212 k.k. ?

  • Pierwsza osoba w Unii Europejskiej skazana na pobyt w więzieniu w związku ze złożoną petycją do PE nr 1248/2007 !

 

Ewa Latoszek, Warszawa