Ciąg dalszy kryzysu w Fukushimie, sytuacja jest tragiczna, prawdopodobnie dochodzi do nielegalnego zrzucania odpadów radioaktywnych do oceanu

Pisaliśmy o tym, że tusk chce nam zrobić Polakom w Polsce drugą Fukushimę. Należy jak najszybciej osądzić tego człowieka za dokonany Zamach Stanu w Polsce 10 kwietnia 2010 roku !!!

Jarek Kefir Bez Cenzury

Poziom promieniowania, jaki wykrywany jest w wodach gruntowych w okolicy uszkodzonej elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi, nie przestaje rosnąć. Co gorsza operator siłowni, korporacja TEPCO, nie ma pojęcia gdzie dochodzi do skażenia.

Świat nie chce już słyszeć o Fukushimie, wszyscy przywykli do tego, że w dalekiej Japonii trwa ciągła emisja radionuklidów prowadzących do skażenia środowiska. Zapanowało dziwne przeświadczenie, że jest to tylko problem lokalny, mający wpływ na obszar w odległości 100 kilometrów od zakładu. Nic bardziej błędnego, rzekoma stabilność sytuacji polega na kolejnym gaszeniu kryzysów takich jak topiące się reaktory czy przelewające się baseny i pojemniki na wodę używaną do chłodzenia rzekomo stabilnych reaktorów.

Proces ten od 11 marca 2011 roku przebiega w ten sam prymitywny sposób, po prostu leje się wodę na reaktory, a innymi pompami wyciąga się ją. Skutkiem takiej operacji jest duża ilość skażonego odpadu, w jaki zmienia się woda. To najprawdopodobniejsze źródło skażenia, ale możliwe jest też…

View original post 123 mots de plus