Dożynki w Powsinie za cudzesy

Wróciłem z imprezy kulturalno-cywilizacyjnej pt: Dożynki. W tym roku gościem honorowym był pijak i judeo-satanista z Kurii Warszawskiej. Więcej o tym osobniku tutaj: https://rafzen.wordpress.com/2013/11/28/judeo-satanisci-przeciwko-abp-stanislawowi-wielgusowi/

Politycy jak np. Andrzej Melak śpiewak chóru parafialnego wyjechali w siną dal i pozostawili lokalną społeczność samą sobie i zagubioną cywilizacyjnie jednak oczekującą jakiegoś ważnego wydarzenia międzynarodowego z udziałem Rosji lub Turcji. W Powsinie mieszkańcy są w większości pochodzenia tureckiego przybyłych wraz z orszakiem Króla Jana Sobieskiego w pobliżu Wilanowa zatem ostatnie międzynarodowe wydarzenia z udziałem tych dwóch państw nie są im obce. Nie pytałem tych z KOD-u czy chcą wrócić do Turcji która ich tam usilnie potrzebuje. Staram się propagować szlachetną krucjatę obrony demokracji talmudycznej w Turcji ale jak widać chętnych do wyjazdów politycznych brak. Są wśród nich zainteresowani podróżami ale tylko o charakterze turystyczno-komercyjnymi. Co skorupka za młodu nasiąknie, to na starość trąci. Ja jednak jestem przekonany że Turcja serdecznie przyjęłaby wolontariuszy z Polski w ramach obrony demokracji.

Powracając jednak do meritum to muszę napisać że wszystko było gratis; zabawy dla dzieci czy nawet wata cukrowa. Podobno to jest właśnie przebudowa Polski jak zadeklarował Uzurpator Duda i w przyszłym roku na zachętę do wojny z Rosją będą podniesione płace niewolnicze w Polsce. Najsmutniejsze w programie cywilizacyjnym rozwoju Polski przez judeo-satanistów jest to, że jest rzeczą oczywistą, iż tylko nieliczni skorzystają komercyjnie na boomie powojennym zaczynając oczywiście od właścicieli cmentarzy. Nastąpi również długo wyczekiwany boom gospodarczy i eksplozywny wzrost bogactwa li tylko dla wybranych.

Jednak Dożynki to teraz wydarzenie etnograficzne lub projekt jak deklarują okupanci Polski. Co za zmysł w nazewnictwie zupełnie jakbym czytał że ludobójstwa na Polakach dokonali faszyści i bolszewicy. Gdy Państwo zapytacie co to za nacja ci faszyści i bolszewicy wielu ludowych i nie tylko filozofów z uśmiechem odpowie: Proszę Pani/a; to nie była nacja tylko ruchy społeczne. I właściwie dialog zostanie zakończony aby pozostać poprawnie polityczny i oczywiście nie być antysemitą. Dlatego dla wszystkich Polaków zacytuję czym są dożynki ponieważ dla okupantów opłacanych za cudzesy jest to wydarzenie etnograficzne. W  wypadku Powsina z udziałem pijaka za cudzesy, któremu zwykli ludzie zanieśli swoje plony. Ten to dopiero będzie ucztował wraz z Nyczem i Markowskim.

Nie zauważyłem osób które upominałyby się o zwrot Pałacu w Wilanowie prawowitym właścicielom gdy tymczasem mienie wielkie wartości zostało zwrócone Kościołowi oraz gminom żydowskim na zasadzie jak powiedział dogorywający politycznie Kaczyński  Marcinowi Zamoyskiemu iż: « sobie załatwił zwrot mienia ». Prawda jest taka, że to wrogie Polsce i Polakom państwa wyznaniowe załatwiły sobie zwrot mienia tworząc tym samym państwo w państwie.

Centrum Kultury Wilanów oraz Parafia św. Elżbiety w Powsinie zapraszają na wydarzenie etnograficzne: „Powsińskie Dożynki 2016”. To piękne święto dziękczynienia, przygotowane przez Pracownię Etnograficzną „Powsinianie” i Grupę „30 +”, odbędzie się 28 sierpnia br. w plenerach Domu Pracy Twórczej w Powsinie na ul. Ptysiowej 3, w tym roku już po raz jedenasty.

http://www.kulturawilanow.pl/index.php/component/content/article/2-strona-gowna/1300-powsiskie-doynki-2016.html

Obecnie dożynki lub fałszywie nazywanych świętami plonów są połączeniem dwóch Słowiańskich Świąt Okrężnego oraz Dożynek, które w przeszłości były osobnymi, blisko sąsiadującymi świętami. Okrężne, to biesiada w jesieni po sprzątnięciu wszystkich zbiorów, czyli po „okrążeniu“ pól, skąd i nazwa okrężnego powstała. Okrężne różni się od dożynków, że dożynki oznaczają dożęcie oziminy i przyniesienie wieńca gospodarzowi z pola do domu  gdzie przechowywano je do momentu wysiania z nich ziarna jesienią. Zwyczajowo miało one miejsce około 15 sierpnia obecnie zwane świętem Matki Boskiej Zielnej.

Okrężne zaś jest ucztą jesienną, znanych w przeszłości od czasu gdy Bóg Rod nauczył Słowian, ucztowania po sprzątnięciu z pola wszystkich plonów. Od zawsze Święto Słowian i całego prawdziwego chrześcijaństwa od 10 700 lat obchodzone były 23 września w okresie równonocy jesiennej. W Kościele ewangelickim obchodzone jest Dziękczynne Święto Żniw, wypadające w pierwszą niedzielę po dniu św. Michała (23 września).

Obecnie judeo-sataniści nazywają tradycyjną kulturę Słowian wydarzeniem etnograficznym lub projektem czyli de facto wyrżnięciem Polaków Słowian do takiej liczby aby nie stanowili fizycznego zagrożenia dla garstki rasy pasożydów. I proszę nie dziwić się gdy Marszałek judeo-satanistów w Sejmie niejaki Sikorski pełniący obowiązki Polaka deklaruje, iż jest czas dokończenia wyrżnięcia watahy.

Tutaj takie sobie święta ustalone przez sektę judeo-satanistów. http://www.kalendarzswiat.pl/swieta/2016

 

Ce diaporama nécessite JavaScript.