Dzisiaj pochowano Patrycę Gruszyńską-Ruman

02 września 2016 roku na cmentarzu bródnowskim w Warszawie została pochowana wybitna dziennikarka Patrycja Gruszyńska-Ruman.

W 2014 roku Patrycja Gruszyńska – Ruman została uhonorowana Złotym Mikrofonem – najbardziej prestiżową nagrodą Polskiego Radia za wrażliwość w opowiadaniu prawdy o człowieku i świecie. Wcześniej, w 2009 roku została Radiowym Reportażystą Roku.

Otrzymała również wiele innych nagród za swą wybitną pracę, w tym Prix Italia i Nagrodę Główną Wolności Słowa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Nagrodę Srebrnego Melchiora 2013.

Dzisiaj jednak muszę napisać, iż jest to śmierć po smoleńska. Miałem ten zaszczyt iż jako jeden z pierwszych mogłem zapoznać się z dowodem materialnym zbrodni smoleńskiej, a mianowicie kawałkiem samolotu. To był jak mnie wiadomo jedyny materialny dowód zbrodni i został przywieziony przez Jej ojca, który jak wielu innych dziennikarzy był wtedy na lotnisku. Po tym gdy oświadczono że Prezydenci z Polski nie żyją Jan Gruszyński pozostał na miejscu kilka dni dokonując dziennikarskiego śledztwa i przywiózł do Polski Corpus delicti.

Ostatnio dotkliwie go napadnięto i pobito we własnym domu. Śmiem twierdzić, iż nasłanym służebnikom chodziło o inne dowody zbrodni które mogły znajdować się u niego w domu.
Ceremonia pogrzebowa odbyła w się Kościele Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim Parafii Patrycji Gruszyńskiej-Ruman. Kościół ten jest celowo zalewany wodą z pobliskiej fontanny aby został zamknięty z powodów bezpieczeństwa przez odpowiednie służby, ponieważ pełni on rolę ogromnego wrzodu na pośladku judeo-satanistów stojąc w tym miejscu.

Ce diaporama nécessite JavaScript.