Kolejna cenna inicjatywa Gabriela Janowskiego

SAMSUNG CSC

Wybitny związkowiec ale również strateg którego działania przyniosły konkretne skutki dla Polski i Polaków. Wiele cennych inicjatyw Gabriela Janowskiego zostało zrealizowanych i dlatego nie z sympatii czy w oczekiwaniu jakichkolwiek zysków pragnę polecić Polakom lub ich zagranicznym przyjaciołom Program PQF- Polish Quality Food czyli Polską Jakość Żywności.

Jest on oparty na certyfikacji produktów żywnościowych najwyższej jakości, promocji produktów w kraju i za granicą, edukacji w zakresie zdrowego stylu życia oraz pomocy w produkcji, przetwarzaniu i sprzedaży produktów żywnościowych. Cele te są realizowane poprzez Instytut Polskiej Jakości realizowany przez Spółdzielnie PQF Dobro Wspólne.

W Warszawie powstał właśnie Salon PQF na ul. Freta 44 gdzie zainteresowani rolnicy i producenci wysokiej jakości żywności mogą uzyskać więcej informacji na temat współpracy, natomiast każdy może tam kupić Polskie produkty rolno-spożywcze wysokiej jakości.

Gabriela Janowskiego poznałem w końcu lat 90-ch gdy był Przewodniczącym Sejmowej Komisji Rolnictwa. Nasza współpraca doprowadziła do zablokowania sprzedaży PTWK Służewiec. Sławną już poprawkę do Ustawy o Wyścigach Konnych wniósł poseł Wojciech Szczęsny-Zarzycki uniemożliwiając zaciąganie zobowiązań finansowych pod zastaw gruntów na których odbywają się wyścigi konne w Warszawie. Przypomnę że była to darowizna rodziny Zamoyskich dla rozwoju wyścigów konnych w Polsce.

Moja rola w tym przedsięwzięciu polegała na umożliwieniu Polsce normalnych relacji ze Światową Federacja Jockey Clubów i w tym celu zorganizowałem pierwsze po wojnie spotkanie posła Leszka Dziamskiego – AWS, który był sprawozdawcą Ustawy o Wyścigach Konnych z Panem Louis Romanet Prezesem International Federation of Horseracing Authorities. Jako Konsultant Sejmowej Komisji Rolnictwa aktywnie uczestniczyłem wraz z Marcinem Zamoyskiem w tym aby zaprowadzić normalne relacje rozgrywania wyścigów konnych w Polsce po wieloletniej, krwawej okupacji Polski. Z przykrością jednak muszę napisać, iż nie udało się doprowadzić tego ważnego elementu w dziedzinie hodowli koni w Polsce do takiego poziomu aby generował on olbrzymi zysk dla Skarbu Państwa ale przede wszystkim dla hodowców koni jak to jest w wielu krajach.

To już historia ale teraźniejszość także wymaga walki o Polskę dlatego zachęcając do współpracy polecam wywiad z Panem Gabrielem Janowskim, który przeprowadziła Pani Ewa Latoszek.