Motocykliści oddali hołd Wiktorowi Węgrzynowi

Wiktor Węgrzyn, Wielki Polak został pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w dniu 18 lutego 2017 roku. W takim dniu jak dzisiaj nie mogło zabraknąć motocyklistów z Rosji w tym Nocnych Wilków.

Ce diaporama nécessite JavaScript.

Wiktor Węgrzyn urodził się 21 lipca 1939 r. w Warszawie. W latach 70. wyemigrował do USA, prowadził tam księgarnię, zasiadał też w jury Towarzystwa Krzewienia Nadziei, które przyznawało nagrody polskim emigrantom. Do Polski wrócił na przełomie lat 2000/01.

W 2001 r. założył Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, którego celem jest organizowanie rajdów motocyklowych do miejsc mordu i pochówku patriotów polskich. Poza pielęgnowaniem tradycji narodowych celem Stowarzyszenia jest także udzielanie pomocy Polakom na Wschodzie.

W 2010 r. został odznaczony przez prezydenta Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w upamiętnianiu prawdy o zbrodni katyńskiej.

Wiktor Węgrzyn pragnął dla Polski pokoju za wszelką cenę, pokoju z sąsiadami, pokoju pomiędzy Słowianami, nie wojny! Pragnął odbudowania rycerskich cech Polaków – w sensie duchowym i moralnym, pozbycia się tchórzostwa i małości.
Zmarł przy rodzinie w Chicago 17 stycznia 2017 roku.