Boże Ciało to kolejny obrzęd zapożyczony od Słowian

Nie bez racji uroczystość Bożego Ciała nazywana jest najbardziej katolickim świętem w roku kościelnym. Dziś wydawać się to może dziwne, ale w pierwszych latach reformacji Święto Bożego Ciała było obchodzone w parafiach, które przejęły nowe regulaminy wyznaniowe lub jak kto woli kościelne. Wiele z nich zachowało stare tradycje pobożnościowe, które w kilku przypadkach dotrwały nawet do końca XVII wieku. Nawet Luter tradycyjnie wygłaszał kazania na Boże Ciało jednak w 1523 roku Luter po raz ostatni obchodził święto Bożego Ciała . Tak więc  powstałe na 100 lat przed bitwą pod Grunwaldem święto stało się świętem powszechnym ale dlaczego ? Przypomnę że to Papież Jan XXII w roku 1317 wprowadził oficjalnie święto do kalendarza liturgicznego.

Otóż wszyscy Słowianie obchodzili i obchodzą radosne święto zwycięstwa dnia nad nocą czyli tzw. najkrótszą noc w roku obwieszczając wszystkim na cztery strony świata tę dobrą nowinę. Święto to jest Świętem dziękczynnym. Kościół Katolicki nie mogąc wykorzenić z obyczajowości ludowej corocznych obchodów tzw. Sobótki, podjął próbę zasymilowania święta z obrzędowością chrześcijańską i to w praktyce im się udało.

Jak wiemy Słowianie wywarli ogromny wpływ na kulturę europejską i tak Święto oraz zwyczaj o podobnym charakterze istniały na terytorium Włoch, gdzie nazywane było Sobatiną natomiast w Panonii Palilią. Celtowie obchodzą to święto nazywane u nich Beltane czyli powrót słońca i corocznie tego dnia przyjeżdżają do Stonehenge tłumne pielgrzymki, aby obserwować pierwszy promień wschodzącego słońca i tym samym uczestniczyć w zwycięstwie światła nad ciemnością.

Dowodem na to, iż jest to Święto radosne nie tylko dla Słowian niech świadczą tradycyjne tańce, wspólny śpiew, skoki młodzieży przez płomienie, palenie kukły / w tym roku może być to również kukła żyda /, obrzęd zarzucania wianków przez głowę na drzewa; puszczanie wianków po wodzie, kąpiel i wieńczenie zielem. Judeo-sataniści tradycyjne Święto Słowian nie tylko zmienili na święto kościelne ale usilnie próbują wmawiać, iż jest to tradycja seksualna kopulacji wszystkich ze wszystkimi. No cóż każdy sądzi według siebie, a 2000 spraw dot. pedofilii wśród duchownych daje najlepsze świadectwo prawdzie.

Nawet cztery ołtarze w Boże Ciało zostały zapożyczone od wiedzy i tradycji prawdziwych dzieci Boga Roda /https://pl.wikipedia.org/wiki/Boris_Rybakow / czyli Słowian, który jest Naszym Wspólnym Bogiem Ojcem i który żył 10 707 lat temu. https://rafzen.wordpress.com/2014/04/23/haplogrupa-ydna-r1a1a7-wskazuje-na-obszary-zamieszkane-przez-slowian/

Jak powszechne wiadomo świadczy o tym nie tylko rogatywka ale posąg znaleziony w Zbruczu oraz symbolika Słowiańska prawie zawsze odnosząca się do czterech stron jak np: swastyka https://rafzen.wordpress.com/2016/04/03/swastyka-pomogla-zydom/

Polecam trochę informacji o Naszym wspólnym Ojcu Rod-zie aby temat nie był zbyt trudny do przyswojenia. https://www.slawoslaw.pl/rod-praojciec-wszystkiego-i-wszystkich/

Osobom czytającym po angielsku, gwoli uzupełnienia, polecam ciekawy wykład, wygłoszony prawie 150 lat temu w Aberdeen, poświęcony zachowywaniu postaci eucharystycznych w kościele http://anglicanhistory.org/cbs/aberdeen1881.html Sądzę, że zwłaszcza pierwsza cześć, poświęcona historii tej praktyki i sięgającej korzeniami  czasów Justyna Męczennika i Tertuliana jest interesująca.

Wianki