Pontifex Maximus

Określenie pontifex zostało przyjęte od znaczenia « arcykapłana » z religii żydowskiej natomiast tytuł Pontifex Maximus jest zarezerwowany dla Papieża – zwanego także Papieżem Summus Pontifex: Najwyższy Papież lub Papieżem Pontifex Romanus – biskupem Rzymu, spadkobiercą rzymskich cesarzy.

Roman_Empire_with_provinces_in_210_AD_Fotor

 

 

Zatem dlaczego Polacy Słowianie w dalszym ciągu honorują swych okupantów z którymi walczyli przez wieki ?

 

Aby odpowiedzieć na to trudne pytanie dla wielu katolików nie tylko w Polsce należy znaleźć początek tej religii w Rzymie. Otóż datuje ona przeszło 2700 lat temu i jest ściśle związana z Królestwem Rzymu oraz jej państwowością.  Regnum Romanum to okres w dziejach starożytnego Rzymu trwający od początków założenia miasta przez legendarnego Romulusa w 753 p.n.e. do daty obalenia monarchii i wprowadzenia Republiki /demokracji/ przez Lucjusza Juniusza Brutusa w 509 p.n.e.

To w tym okresie powstał tytuł Pontifex Maximus i to Król nosił również tytuł naczelnego kapłana Pontifex Maximus. Możemy z całą pewnością napisać, że pierwszym Papieżem Rzymu był Rumulus ponieważ tytuł Pontifex Maximus jest tytułem obowiązującym po dzień dzisiejszy. Natomiast Kolegium kapłańskie obecnie Kolegium Kardynalskie wraz z jego przewodniczącym utworzył Numa Pompiliusz, drugi król Rzymu.

Należy tutaj również zwrócić uwagę na istotny fakt ciągłości formy sprawowania władzy kościelnej, że po upadku monarchii czyli ok. 509 p.n.e. Pontifex Maximus był wybierany dożywotnio  przez pozostałych pontyfików z własnego grona. Tak też jest w czasach obecnych.

1024px-Benedictus_XVI_Pont_Max_Pontif_I

Brama do Watykanu z inskrypcją: Benedictus XVI Pontifex Maximus

Rzymski historyk Quintus Fabius Pictor, około 260 p.n.e. ustanowił listę siedmiu władców na 243 lata rządów, średnio przez 35 lat na każde panowanie. Ta lista została podjęta przez wszystkich historyków kolejnych stuleci i stanowi tradycyjną listę królów Rzymu czyli Papieży.

Każdy z władców miał do pomocy rzeszę kapłanów zwanych dzisiaj Kolegium Kardynalskie. Do specyficznych działań kolegium kapłanów należało przestrzeganie rytuałów religijnych ale także sporządzali oni kalendarz oraz wyznaczali daty świąt tak jak obecnie. Jak powszechnie wiadomo największe święto w Kościele Katolickim Boże Narodzenie to data umowna, ponieważ nie znamy daty urodzin Jezusa.

W starożytnym Rzymie członek najwyższego kolegium kapłanów czuwał nad formalną stroną kultu religijnego i związanych z nimi aktów państwowych tak jak jest to współcześnie. Proszę zatem nie dziwić się, że święta umowne są świętami państwowymi gdy tymczasem żydzi w dniu swoich świąt mają ustawowo zagwarantowane dni wolne od pracy ponieważ ich święta to także sprawa umowna jak również ich fałszywy kalendarz oparty na fazach księżyca w przeciwieństwie do Naszego Słonecznego.

Wypisywanie żydowskich opinii jakoby Jezus zobowiązał żyda Piotra do zbudowania Kościoła to wymysł założycieli Mosaismu.  Od samego początku okresu tzw. Chrześcijaństwa ma ono na celu sprzedawanie fałszywej doktryny talmudu czyli tzw. « komunizmu ». Polega ona na tym, że wmawia się tu i ówdzie, iż stan posiadania jest złem i rodzinne bogactwo materialne należy oddać na zasadzie: oddaj nam swoją własność aby naszym talmudycznym dzieciom żyło się lepiej.

Jak nie chcesz swojej własności oddać po dobroci to my ci tę własność odbierzemy siłą. Zasada ta obowiązuje po dzień dzisiejszy i to nie tylko w Polsce. Natomiast dla opornych Narodów takich jak Słowianie judeo-sataniści mają zarezerwowane specjalne traktowanie zwane ludobójstwem.

Gdyby Papieże nie używali tytułu Pontifex Maximus nie byłoby sprawy i wszyscy uznawalibyśmy szczerość w wierze Jezusa. Jednak tytułowanie się kolejnych Papieży tym tytułem to jawne nawiązanie do początków religii w Rzymie, a co za tym idzie ciągłości urzędu religijnego ściśle powiązanego z władzą. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tej tezy polecam znane postacie świata religii dla mas niewolniczych jak np. ks. Tiso ze Słowacji czy obecnie redemptorysta Rydzyk. https://rafzen.wordpress.com/2017/09/12/watykan-zaatakowal-polske-w-1939/

Czy kilka wieków przed narodzinami Jezusa  imperium Rzymu mogło sobie pozwolić na formę prawdy i czcić Naszego Ojca Roda ? Dzisiaj wiemy z całą pewnością że dla mniej zorientowanych w systemach sprawowania władzy oraz historii co niektóre społeczeństwa uciekają w byt niematerialny tak jak to czyni nałogowy alkoholik aby utopić swoje myśli w szklance albo kielichu zbawienia.

Takie zachowania podyktowane są względami genetycznymi uniemożliwiającymi  poznawanie prawdy zapisanej w pamięci genetycznej. Dodatkowo kapłani zamykają ludzką świadomość do getta myśli aby czasami nie stracić bydła wg. Talmudu i móc żerować na nim. Generalnie pamięć genetyczna odnosi się do dziedziczenia instynktu u zwierząt i ludzi, która sprawia np. że przetrwaliśmy podwójne ludobójstwo i rozmnożyliśmy się. Brat mego Ojca Władysław przeżył Dachau czyli judeo-satanistów z Niemiec, natomiast mój Ojciec Zenon przeżył Jaworzno czyli judeo-satanistów z Rosji. Pamięć genetyczna jest niezwykle istotna dla trwania w prawdzie i przetrwania.

genetic-memory-9-728Przykładem takiej pamięci genetycznej jest wrodzona odpowiedź immunologiczna, która stanowi zapis historii powszechnych patogenów drobnoustrojów i wirusów napotkanych w historii danej rodziny. To dlatego judeo-sataniści wymyślili szczepienia niezwłocznie po urodzeniu aby zabić tę pamięć genetyczną w Naszych dzieciach !!! ponieważ każda osoba nosi unikalną pamięć genetyczną bliskich kontaktów układu immunologicznego z patogenami.  Wielokrotne szczepienia jednak nie są w 100 % skuteczne aby zabić pamięć genetyczną u ludzi i dlatego judeo-sataniści promują produkowaną żywność genetycznie modyfikowaną oraz trucizny zwane lekami aby czasami już nikt nie odważył się z niej korzystać w ciągu swego żywota. Dla tych co korzystają z pamięci genetycznej, nieraz z różnymi skutkami albo nie mogą jej kontrolować judeo-satanisci zaplanowali pobyt w zakładzie psychiatrycznym.

Jednak wielowiekowa ciągłość religijna wymaga zmian doktrynalnych. Ewolucja doktryny sprawowania państwowo-religijnej pieczy nad społeczeństwem odbywa się regularnie co kilkaset lat, a Sobór Watykański II jest tego najlepszym dowodem ! Już dawno Westalki zostały zastąpione zakonnicami z jednym wyjątkiem, że cnota posiadana nie jest już potrzebna aby zostać zakonnicą, natomiast cnota bezpotomnego oddania jest niezbędna w czasach obecnych, natomiast Krzyż na ołtarzu został zastąpiony Menorą.

 

JP II

Rytuał wyboru nowego Papieża Pontifex Maximus pozostaje niezmienny od czasu ustanowienia w Rzymie Republiki z tym wyjątkiem, że to tzw. Rada Starszych w wierze początkowo decydowała o nominacji. Jak powszechnie wiadomo obecnie Papież jest wybierany przez Kolegium Kardynalskie. Podobnie było w czasach przed narodzinami Jezusa w okresie tzw. okres Republiki Rzymskiej do czasów bardziej Nam znanych czyli zabójstwa Juliusza Cezara – od 509 p.n.e do 44 p.n.e. Przypomnę że Juliusz Cezar został zabity za to, że oddał swoją siostrę za żonę Naszemu władcy co w tamtych czasach zostało uznane za zdradę, ponieważ Nasze Imperium było niepokonane !

W skład konklawe decydującego o wyborze Naczelnego Kapłana w Rzymie wchodzą kardynałowie elektorzy, czyli wyłącznie ci, którzy w dniu zaistnienia wakatu w imperium religijno-politycznym nie osiągnęli jeszcze wieku 80 lat. Na dzień 20 grudnia 2017 było 216 żyjących kardynałów, z czego 120 posiada prawa elektorskie. Dodatkowo jest także dwóch byłych kardynałów: zdymisjonowany Papież Benedykt XVI oraz obecny Pontifex Maximus Franciszek.

Całe towarzystwo zwane Kolegium Kardynalskie jest umocowane jak pies na łańcuchu do konkretnego Kościoła w Rzymie co jednoznacznie wskazuje na przedjezusowe pochodzenie tej religii. https://pl.wikipedia.org/wiki/Tytularne_ko%C5%9Bcio%C5%82y_kardynalskie

Rzym jako państwo zbankrutowało za sprawą m.in. żydów. Tak samo zbankrutuje Unia Europejska za sprawą tych samych osobników. Religia Rzymu jednak istnieje po dzień dzisiejszy i po drodze zaopatrzyła się w prawdziwą postać Jezusa aby przetrwać. Nawet kosmici im nie są straszni.

Kościół musi liczyć się z tym, że wraz z poszerzaniem się granic wszechświata, stanie kiedyś w obliczu dylematu: czy należy ochrzcić istoty pozaziemskie? – zastanawia się papież Franciszek. Papież nie wykluczył możliwości udzielania chrztu kosmitom pod warunkiem, że okazaliby się istotami rozumnymi i obdarzonymi wolną wolą. Innymi słowy – posiadali duszę http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/papiez-chce-ochrzcic-kosmitow/qt318b8

Upadek w Polsce Pontifixa Maximusa jest faktem i wiemy również, że  żyjemy w czasach powrotu do prawdy o Nas Polakach Słowianach czyli czasach ostatecznych dla nich; okupantów !

Pope Francis Jasna Gora III

 

Dla najpiękniejszej Polki świata i wszystkich cudownych Słowianek.