Judeo-satanistyczny reżim z Ukrainy prowokuje Rosję

giphy_FotoTrzy okręty ukraińskiej marynarki wojennej przekroczyły granicę państwową Federacji Rosyjskiej i zmierzają w kierunku Cieśniny Kerczeńskiej, podała służba prasowa krymskiego departamentu granicznego FSB. Statki wpłynęły do zamkniętego akwenu około godziny 7:00 rano. Należy zauważyć, że statki złamały dwa artykuły Konwencji ONZ o prawie morskim, zgodnie z którym państwo nadbrzeżne jest odpowiedzialne za bezpieczeństwo w przestrzeni morskiej.

W Kerczu ruch i dokowanie statków dozwolone są zgodnie z harmonogramem zatwierdzonym przez kapitana rosyjskiego portu morskiego.

W środę Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej ostrzegło Ukrainę przed próbami podważania prawa międzynarodowego w celu rewizji statusu Morza Azowskiego jako wód śródlądowych dwóch krajów.

Ministerstwo podkreśliło, że odpowiedzialność za ewentualne dalsze zaostrzenie sytuacji spoczywa na Ukrainie i krajach ją wspierających.

Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych dodało, że Moskwa jest gotowa na konstruktywny dialog na temat sytuacji w obszarze wodnym. Natomiast Ukraińskie ministerstwo obrony zapewniło, że o kursie jednostek była poinformowana strona rosyjska. Rosjanie twierdzą, że okręty wpłynęły na ich wody terytorialne. Ukraiński resort obrony nazwał to działaniami o charakterze agresywnym. W ciągu godziny od incydentu Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy poinformowało, że chce międzynarodowego procesu przeciw Rosji za jej działania w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej.